Göle Spor Mu? Serhat Spor Mu?

6 Futbol takımının mücadele ettiği Ardahan Amatör Futbol Ligi, Ardahan Şehir Stadyumunda yapılan Ardahan Arı Spor ile Göle Belediye Spor karşılaşması ile sona erdi.

Geçtiğimiz günlerde sona eren ve Göle U 18 takımının şampiyon olduğu bir alt lig sonrası bu kez de Ardahan Amatör Ligi sona erdi. Göle’de yapılan ve Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’in de izlediği ligin son maçında geçtiğimiz hafta Posof’u yenerek devre dışı bırakan Göle Spor bu kez Arı Sporu 9-0 yenerek lig şampiyon oldu.
Ardahan Amatör Futbol Liginde 10 maçta 9 galibiyet, bir mağlubiyet alarak 2021-2022 sezonun şampiyonu olan Göle Belediye Spor Ardahan’ı BAL Liginde Ardahan’ı temsil etmek için pazar günü yapılacak olan karşılaşmada bu yıl BAL liginde hiçbir etki göstermeyen Serhat Ardahan Spor ile karşılaşacak.
Bölgesel amatör (Bal) ligine çıkabilmek için önümüzde ki pazar günü Ardahan 80 Yıl Stadında Serhat Ardahan Sporla, Göle Belediye sporun yapılacakları müsabakanın galibi Bölgesel Amatör Ligin de Ardahan’ı 2022-2023 Sezonunda temsil etme hakkı kazanacak.