Samsung Galaxy Watch 5 ve 5 Pro Tanıtıldı

Samsung Galaxy Watch 5 ve 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Samsung, bugün düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir akıllı telefonlarını, gelişmiş özelliklere sahip TWS Bluetooth kulaklığını ve de akıllı saat modellerini tanıttı. İşte Galaxy Watch 5 ve 5 Pro özellikleri ve fiyatı…

Samsung Galaxy Watch 5 ve 5 Pro özellikleri ve fiyatı!

Samsung, uzun bir süredir beklenen Galaxy Watch 5 ve 5 Pro akıllı saatlerini tanıttı. Yeni cihazlar tasarımsal olarak seleflerini andırıyor olsa da birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Üstelik özellikleri itibariyle Galaxy Watch 5 ve 5 Pro, piyasadaki rakiplerini geride bırakmayı başardı.

İlk olarak Samsung’un bu yıl satışa sunduğu cihazlar ile birlikte kullanıcıların şikayet ettiği pil sorununu çözdüğünü söyleyelim. 40mm Watch 5 modelinde 284 mAh, 44mm olanda 410 mAh, Watch 5 Pro’da ise 590 mAh boyutunda batarya bulunuyor. Bu sayede pil ömrü 80 saate kadar çıkıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4 ön inceleme!

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold4 ön inceleme videosu karşınızdayız. Bakalım Z Fold4 bizlere neler sunuyor?

Tabii geliştirmeler bu kadar değil. Watch 5’in alışageldiğimiz şekilde alüminyum bir gövdesi varken Pro modelinin 2 nesil önceki kardeşi gibi titanyum gövdesi var. Her iki versiyonun da Super AMOLED bir paneli ve safir cam ile korunan ekranı bulunuyor. Yani piyasadaki çizilmeye karşı en dayanıklı materyal kullanılıyor.

Cihazların içerisinde Samsung tarafından geliştirilen ve üretilen Exynos W920 Dual-Core 1.18GHz işlemci bulunuyor. Her iki model de bellek tarafında 1.5 GB RAM, depolama tarafında ise 16 GB dahili hafıza bulunduruyor.

Yazılım tarafında ise Wear OS 3.5 işletim sistemini kullanan bu cihazlarda One UI Watch4.5 arayüzü yer alıyor. Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 5ATM su geçirmezlik ve IP68 gibi birçok sertifika ve özellik iki cihazda da bulunuyor.

Galaxy Watch 5 fiyatı 40mm 279 dolar, 44mm 309 dolar, Watch 5 Pro fiyatı ise 449 dolar olarak açıklandı.